Cosplay

Każdy uczestnik cosplay otrzyma darmową wejściówkę na całą sobotę!

W konkursie cosplay może wziąć udział każdy uczestnik Podlaskiego Festiwalu Anime 7.
Nagrody w konkursie cosplay będą przyznawane w następujących kategoriach:

 • Największy Kozak Cosplayu – Nagroda Główna

 •  Epicka scenka

 •  Najlepsza kreacja

 • Instant Cosplay* (patrz poniżej – „co to jest instant cosplay?”)

Łączna pula nagród przeznaczona na cosplay to ponad 2 tysiące złotych (NKC wygrywa nagrodę pieniężną – 500 zł 🧚‍♂️), więc jest o co walczyć!

Regulamin cosplayu:

 1. Aby zgłosić swój udział w cosplayu  należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej, i przesłać go na adres email: pfa7org@gmail.com

 2. Zgłoszenie jest ważne tylko wtedy, gdy osoba zgłaszająca otrzyma potwierdzenie zgłoszenia ze strony organizatora. Odpowiedź na zgłoszenie powinna dojść w ciągu trzech dni roboczych. Jeśli to nie nastąpi, prosimy o ponowne wysłanie formularza.

 3. Udziału w kategoriach: epicka scenka i instant cosplay, nie trzeba zgłaszać wcześniej mailowo, można to zrobić na Festiwalu, co najmniej na 4 godziny przed konkursem cosplay.

 4.  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w sobotę. Osoby, które wyślą zgłoszenie po terminie, lub zgłoszą chęć udziału w cosplay na samej imprezie, będą oceniane jedynie w kategoriach „instant cosplay” oraz „epicka scenka”.

 5. Uczestnicy mogą wzorować się na postaciach z mangi, anime, kreskówek, gier lub filmów.

 6. Stroje zgłaszane do cosplayu powinny być wykonane samodzielnie. Niesamodzielnie wykonany strój należy zgłosić w formularzu zgłoszeniowym. Niesamodzielnie wykonany strój nie będzie brany pod uwagę w kategorii „najlepsza kreacja”, może być natomiast oceniany w innych kategoriach.

 7. Osoby występujące w scence grupowej powinny wysłać jednego maila zawierającego: zgłoszenie całej grupy, pozostałe wymagane załączniki oraz formularz zgłoszeniowy. Za grupę uznajemy dwie lub więcej osób.

 8. Jeśli rekwizytem do stroju jest broń, która może zostać uznana za niebezpieczną dla innych użytkowników, to należy ją oddać ochronie zaraz po wejściu na Festiwal. Zostanie ona przeniesiona do przechowalni i oddana na próbę i sam cosplay.

 9. Pokaz stroju polega na pokazaniu charakterystycznych cech danej postaci. Czas prezentacji stroju wynosi minimum minutę, plus czas rozmowy. W przypadku scenek, czas zależny jest od ilości osób i innych czynników, więc będzie on ustalany indywidualnie podczas przyjmowania zgłoszenia.

 10. Cosplay zostanie rozstrzygnięty w dniu Festiwalu przez grono jurorów, składających się z osób specjalnie wybranych do pełnienia tej funkcji oraz organizatorów Festiwalu. Jurorzy i organizatorzy mają prawo do nie przyznania nagrody w danej kategorii, bądź zastąpienia jej inną.

 11. Na ogólną ocenę stroju składa się: estetyka wykonania, szczegółowość, zgodność z pierwowzorem, prezentacja postaci.

 12. Do oceny scenek będą brane pod uwagę: pomysłowość, wykonanie, czasochłonność przygotowania.

 13. Do oceny w kategorii „epicka scenka” będą brane pod uwagę: pomysłowość, poczucie humoru, reakcja publiczności.

 14. Do oceny w kategorii „instant cosplay” będą brane pod uwagę: pomysłowość oraz wierność odwzorowania postaci.

 15. Ocena będzie dokonywana dwukrotnie. Najpierw podczas próby cosplayowej i ostatecznie podczas prezentacji w czasie trwania cosplayu. Każdy uczestnik ma obowiązek przyjść na próbę w pełnym przebraniu.

Poniżej można ściągnąć formularz zgłoszeniowy udziału w cosplay

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

*Co to jest instant cosplay?

Nie masz czasu na szycie cosplayu? Nie masz na niego pomysłu lub motywacji? Przebieranka instant cosplay zawiera wszystkie rozwiązania na te trzy problemy

Przebieg: uczestnicy losują postać i muszą zrekonstruować jej wygląd za pomocą wszelkich możliwych do zdobycia legalnie rzeczy, znajdujących się na terenie Festiwalu. Ważna jest pomysłowość oraz jak najwierniejsze oddanie charakteru i ogólnego wyglądu postaci.


Scroll to Top